Poniedziałek, 15 Październik 2007, 15:39 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj nas.. liczy się każdy grosz. To tylko 5 minut. Zapraszamy.
 
  strona główna   Forum   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  

Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Niepełne wynagrodzenie  (Przeczytany 598 razy)
MartaS

Wiadomości: 2


« : Czwartek, 12 Kwiecień 2007, 16:16 »

Witam. Czy pracodawca ma prawo zaniżać mi wynagrodzenie bez podanej przyczyny? Co miesiąc dostaje pasek z wyliczoną mi przez księgową kwotą do wypłaty, natomiast pracodawca na odwrocie zapisuje swoje wyliczenia i w rzeczywistości dostaję o wiele mniej niż jest w umowie.
Zapisane
Karol Czepukojć
Administrator
Średniozaawansowany
*****
Wiadomości: 195


« Odpowiedz #1 : Czwartek, 12 Kwiecień 2007, 20:29 »

Witam serdecznie,

nie ma takiego prawa.

Pozdrawiam.
Zapisane

Karol Czepukojć | redaktor naczelny PrawoPracy.org.

prawo pracykodeks pracy - praca

wzory
MartaS

Wiadomości: 2


« Odpowiedz #2 : Piątek, 13 Kwiecień 2007, 10:23 »

Dziękuję bardzo za odpowiedź. Takiej oczekiwałam.
Czyli rozumiem, że mogę te pieniądze bez problemu wyegzekwować od pracodawcy?
Zapisane
Karol Czepukojć
Administrator
Średniozaawansowany
*****
Wiadomości: 195


« Odpowiedz #3 : Piątek, 13 Kwiecień 2007, 10:33 »

Witam serdecznie,

na wstępie warto zapytać pracodawcę o uzasadnienie tych co miesięcznych potrąceń. Spróbować to wyjaśnić w ten sposób i ewentualnie uzyskać wyrównanie zaległych, potrąconych kwot. W ostateczności wystąpić na drogę sądową.

Pozdrawiam.
Zapisane

Karol Czepukojć | redaktor naczelny PrawoPracy.org.

prawo pracykodeks pracy - praca

wzory
Nicole

Wiadomości: 2


« Odpowiedz #4 : Czwartek, 4 Październik 2007, 20:50 »

Witam,

mam podobny problem, dlatego nie zakładałam nowego wątku tylko podpinam się tutaj. Mi też pracodawca nie wypłaca tyle ile powinien (tj takiej sumy jaką mam podaną w umowię i na jaką umawialiśmy się podczas rozmowy kwalifikacyjnej). Jak wyegzekwować należne mi wynagrodzenie? Czy mogę udać się gdzieś i zgłosić takie postępowanie czy zostaje tylko droga sądowa? Dodam, że nie chodzi o dużą sumę, dlatego nie chciałabym od razu zakładać sprawy sądowej, ale chodzi o sam fakt nie wywiązywania się z umowy. Czy mogę coś z tym zrobić?

PS. Nie otrzymuję nawet paska z kwotą wypłaty tylko pieniądze "na rękę", więc nie mam nawet dowodu, że nie dostaję tyle ile powinnam. Proszę o poradę.
Zapisane
Kindzia77

Wiadomości: 10


« Odpowiedz #5 : Czwartek, 4 Październik 2007, 23:02 »

witam,
jeżeli chodzi o wypłatę wynagrodzenia ---pracodawca jest zobowiązany wypłacić wynagrodzenie do rąk własnych bądź po oświadczeniu woli /na piśmie/ pracownika przelewem na rachunek bankowy. pracodawca winien mieć dla własnego bezpieczeństwa pokwitowanie, [potwierdzenie odbioru pieniędzy przez pracownika, jeżeli tego nie pilnuje to będzie miał problem.

po drugie: kwota wynagrodzenia, która widnieje na umowie jest "święta" i jeżeli pracownik nie dostaje w pełnej wysokości to winien zgłosić się z prośbą o wyjaśnienie zaistniałego faktu do pracodawcy. Jeżeli dalej sytuacja się powtarza to można zgłosić ten fakt do Państwowej Inspekcji Pracy by skontrolowała wypłaty wynagrodzeń w danej firmie.
Inspekcja pracy jest organem kontrolnym, więc może wydać stosowną decyzję w trybie natychmiastowym.

pozdrawiam
Kinga
Zapisane

Pozdrawiam
Kinga
Nicole

Wiadomości: 2


« Odpowiedz #6 : Piątek, 5 Październik 2007, 18:53 »

Dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam.
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Copyright 2005-2007 Fundacja Ignorantia Iuris Nocet. Powered by SMF 1.1.2 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC